Najlepsze miasta górskie do wypoczynku Europie

Europa jest wspaniałym miejscem na aktywny wypoczynek z wieloma górskimi miastami, aby wyruszyć na niesamowite przygody. Wśród zalet wyboru Europy jako miejsca docelowego należy wymienić to, że jest ona łatwo dostępna, posiada bardzo dobrze zachowane obszary dzikiej przyrody oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Ale Europa, choć mała, jest duża i oferuje wiele możliwości, które mogą obejmować wycieczki narciarskie i żeglarstwo w Norwegii, a także wspinaczkę skałkową w Kalymnos w Grecji. Poniżej przedstawiamy wybór najlepszych górskich miast na aktywny wypoczynek w Europie, aby pomóc Ci dokonać wyboru!

Innsbruck, Austria

Innsbruck jest stolicą Tyrolu i znanym miejscem uprawiania sportów przygodowych i pięknej architektury. Położony jest w przepięknej dolinie między Alpami Karwendelskimi, górami Patscherkofel i terenami narciarskimi oraz górą Serles, znaną również jako „ołtarz Tyrolu”. Po kilkukrotnym zorganizowaniu zimowych igrzysk olimpijskich i paraolimpiady, jest to znane miejsce szczególnie dla sportów zimowych, a nawet może pochwalić się pewnymi terenami, gdzie latem można jeździć na nartach. Oczywiście, trekking, wspinaczka i inne ekscytujące zajęcia na świeżym powietrzu są również popularne w cieplejszych miesiącach.

Garmisch Partenkirchen, Niemcy

Położony w Alpach Bawarskich, Garmisch-Partenkirchen jest pięknym alpejskim miastem położonym w pobliżu Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec na wysokości 2.962 m.n.p.m. Partenkirchen było pierwotnie miastem rzymskim, podczas gdy Garmisch pojawił się około 800 lat później. Dopiero w 1935 roku stali się jednym z nich. W związku z tym, oprócz tego, że jest to piękne europejskie miasto górskie, idealne do aktywnych przygód, jest to również bardzo ciekawe miejsce historyczne.

Dolina Oberreintal jest ważnym miejscem do wspinaczki skałkowej, podczas gdy wędrówki w chacie to kolejna zabawa na ciepłe miesiące. W zimie freeriding, ski touring i wspinaczka lodowa są popularne w regionie. Dowiedz się więcej na temat wszystkich opcji aktywnego wypoczynku w Garmisch-Partenkirchen i zacznij planować swoją przygodę!

Chamonix, Francja

Klasyczny Chamonix jest „góralską stolicą” Europy, dlatego znajduje się na szczycie naszej listy. Znajduje się w południowo-wschodniej Francji, na północ od Mont Blanc oraz na skrzyżowaniu Francji, Włoch i Szwajcarii. Jest to jeden z najstarszych ośrodków narciarskich w kraju i był gospodarzem pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich, co sprawia, że jest to historyczne i prestiżowe miejsce do uprawiania turystyki górskiej. Ponadto, posiada doskonałe zaplecze i infrastrukturę oraz unikalną i tętniącą życiem społeczność alpinistyczną.

Wspinaczka na Mont Blanc jest oczywistym powodem, dla którego Chamonix przyciąga tak wielu poszukiwaczy przygód, jednak nie jest to jedyna zabawa w tym wspaniałym miejscu. Turystyka piesza, bieganie po trasach, via-ferraty, ski touring i wspinaczka skalna to realne i godne polecenia opcje w regionie.

Przeczytaj więcej o najlepszych trasach biegowych w Chamonix lub znajdź najlepsze miejsca do uprawiania narciarstwa w rejonie Mont Blanc, zanim zaplanujesz swoją kolejną przygodę.

Interlaken, Szwajcaria

Położony w regionie Bernese Oberland w Szwajcarii, Interlaken położony jest pomiędzy jeziorami Thun i Brienz i otoczony zapierającymi dech w piersiach górami, w tym znanymi Eiger, Monch i Jungfrau, trzema symbolicznymi punktami orientacyjnymi. W zimie ski touring jest świetną opcją na aktywny wypoczynek w tym inspirującym miejscu. Latem spróbuj wędrówek, kanionowania, wspinaczki skalnej, a nawet paralotniarstwa!

Maraton Jungfrau jest jednym z najbardziej znanych na świecie i odbywa się we wrześniu. Można również podziwiać wspaniałe zabytki historyczne regionu, które warto odwiedzić. Przeczytaj więcej o najlepszych rzeczach do zrobienia w Interlaken i przygotuj się na niezapomniane aktywne wakacje!

Cortina d’Ampezzo, Włochy

Cortina D’Ampezzo znajduje się w północnych Włoszech, w regionie Dolomitów. To wspaniałe pasmo górskie słynie z zapierających dech w piersiach widoków, lśniących szczytów, wysokich klifów, chropowatych skał, głębokich zielonych łąk i zapierających dech w piersiach błękitnych jezior alpejskich. To sprawia, że jest to idealne miejsce do uprawiania narciarskich przygód, wędrówek, wspinaczki skalnej, wspinaczki przez ferratę i wiele innych. Na wysokości 3.244 m n.p.m. n.p.m., Tofana di Mezzo jest najwyższym szczytem w Cortinie, który leży w obrębie grupy Tofane. Inne gorące punkty górskie w regionie to Sorapiss na wschodzie i Cinque Torri na południu, a także Marmolada i Tres Cime di Lavaredo.

Położona nad rzeką Boite, Cortina słynie również ze sceny aprés-ski w zimie i środowiska górskiego w cieplejszych miesiącach, a także jako region historyczny, który jest również znany z rzemiosła. Ponadto istnieją opcje dla wszystkich poziomów w tym oszałamiającym regionie.

Przeczytaj więcej na temat najlepszych miejsc do wspinaczki skałkowej w Dolomitach, najlepszych przez ferraty, najlepszych terenów do uprawiania turystyki pieszej i najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa w tym wspaniałym włoskim miejscu.

Bled, Słowenia

Z widokiem na Jezioro Bled, Bled jest pięknym miastem w północno-zachodniej Słowenii. Ze szczytu skały, nad jeziorem, znajduje się słynny zamek Bled, a wokół miasta znajdują się bujne zalesione góry Alp Juliańskich, Karawanke i Alpy Kamnicko-Sawińskie. Pobliski Park Narodowy Triglav, który jest jedynym parkiem narodowym w kraju, jest wspaniałym miejscem i ulubionym miejscem górskich przygód. Lodowcowe jeziora, wodospady i zróżnicowana flora czynią to zapierające dech w piersiach miejsce w Słowenii z bajkowymi krajobrazami i nietkniętymi obszarami dzikiej przyrody niezapomnianymi.

Najwyższa góra w okolicy, Góra Triglav, z wysokością 2.864 m n.p.m., jest narodowym punktem orientacyjnym i średnim 2-dniowym wejściem.Teren ten nadaje się również do wspinaczki skałkowej, poprzez ferraty, kolarstwo górskie i kanioning w cieplejszych miesiącach, jak również do uprawiania turystyki narciarskiej i wspinaczki górskiej w chłodniejszych porach roku.

Dowiedz się więcej o tym, jakie przygody na świeżym powietrzu możesz przeżyć w Słowenii i zacznij planować następne aktywne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *