Top duńskich cukierków, których powinieneś spróbować

Duńczycy kochają swoje słodycze. Nie często można znaleźć rodzinny wieczór bez miski czegoś na stole. Nie martw się, kalorie są łatwo spalane przez rower.

Turtles all the way

Skildpadder to ciemna czekolada w kształcie żółwia z nadzieniem kremowym o smaku karmelowym i rumowym. Musisz spróbować, jeśli tego nie zrobiłeś. Trzeba przyznać, że trudno jest do nich dotrzeć poza Europą Północną, a więc trzeba kupować przez Internet.

Nie mogę mówić o karmelach Toma, nie wspominając o ich karmelach „Guld Karameller” czy Złotych karmelach nazwanych dla ich złotych opakowań, które nie zmieniły się od wielu lat.

Guld Karameller to półtwardy karmel do żucia pokryty najsmaczniejszą ciemną czekoladą. Są one po prostu niesamowite, łatwo rozpoznawalne i często najpierw znikają z miski z cukierkami.

Lukrecja

Lukrecja jest wszędzie w Danii i nie jest to czerwony materiał, który można znaleźć w USA, zwany lukrecją. O nie, jest czarny, mocny i często solony. Smakuje też więcej rzeczy, niż można policzyć. A może miska lodów lukrecjowych albo kieliszek wódki? Spróbuj, może ci się spodoba.

Moja ulubiona, łatwo dostępna lukrecja nie jest produkowana w Danii, ale jest to niemiecka, ale bycie sąsiednimi słodyczami podróżuje i opiera się na autentycznych duńskich lukrecji Piratos. Jest to lukrecja twarda w kształcie monety z ponczem soli i dużą ilością smaku lukrecji.

Wyobraź sobie moją niespodziankę, kiedy zdałem sobie sprawę, że teraz możesz to zrobić na Amazonie. Naprawdę sprzedają wszystko. Przynajmniej mogę załatwić swoje sprawy bez konieczności uciekania się do błagania przyjaciół i rodziny, by przysłali mi trochę.

Pieprz turecki

Oryginalny turecki cukierek pieprzowy z mojego dzieciństwa został wyprodukowany przez fińską firmę Fazer, ale zasługuje na miejsce na liście, ponieważ jest to naprawdę uwielbiany duński cukierek, a także wyprodukowany przez kilku duńskich producentów słodyczy.

Podobny do Piratos jest to słony smak lukrecji, który jest zdecydowanie nabytym smakiem, lub tak mi powiedziano. Pieprz turecki to twardy cukierek pokryty proszkiem lukrecji z podobnym nadzieniem.

Przed firmami alkoholowymi, ponieważ mądrze podążając za trendem i rozpoczynając znakowanie własnych butelek, ludzie kupowali worki z tureckim pieprzem, miażdżyli je i pozwalali siedzieć w wódce, aby stworzyć mocno aromatyzowany płyn.

Czy jest to lekarstwo, czy też są to duńskie cukierki?

Kongen af Danmark twardy cukierek jest tradycją sięgającą daleko wstecz w Danii. Legenda głosi, że został nazwany na cześć króla Christiana V, ponieważ jego lekarze dawali mu lekarstwa w twardej postaci cukierkowej, ponieważ odmówił przyjęcia ich w przeciwnym razie. Pochodzi on z lat 1650-1699, czyli z okresu jego śmierci.

Większość dzieci pamięta go jako babci cukierek, ale jakoś, kiedy nie masz go dostępnego, naprawdę zaczynasz pragnąć czerwonych cukierków o smaku anyżu. Jest to kolejny cukierek, który trudno dostać poza Danią, ale znowu Skandynawski Butik przychodzi z cukierkami marki Nørregade.

Wiele smaków Pingwina

Wspaniałą rzeczą w pałeczkach z Pingwina jest to, że można je kupić razem w mieszaninie lub osobno, aby uzyskać większość tych, które się kocha. Jest to mieszanka lukrecji, czekolady i słodyczy o smaku owocowym, która wygląda jak małe pałeczki z zewnętrzną powłoką lukrecji do żucia lub innym smakiem i wewnątrz uzupełniającego, nieco łagodniejszego nadzienia. Jestem zwolennikiem czekolady i owoców smakowych, które po długich rozmowach na temat mojej miłości do lukrecji mogą być pewnym zaskoczeniem.

Smak owoców jest również sprzedawany pod nazwą Tivoli Stange i czekolada jako Chokofant nie należy mylić z słonym Heksehyl. Jeśli masz szczęście, możesz go znaleźć na lokalnym targu światowym. Obecnie są one sprzedawane online, gdzie są one również błędnie zidentyfikowane jako szwedzkie.

Po napisaniu o duńskim cukiereczku zdecydowanie mam masywny słodki smak i zdrową dawkę nostalgii. Może jeśli przyjrzę się bliżej, znajdę ostatniego, którego uratowałem na specjalną okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *