Wioska Solvang w Kaliforni

Tylko 45 minut jazdy od Santa Barbara na State Highway 154 i dotrzesz w tym, co wydaje się być obcym krajem. Ale to urocza wioska Solvang, która wygląda jak Boże Narodzenie przez cały rok. I choć nie zawsze jest łatwo oderwać się od plaży na wakacjach, nie będziesz chciał przegapić jednodniowej wycieczki do tego pięknego, duńskiego miasta.

Mission Drive to główna ulica Solvanga. Podszyty sklepami z pamiątkami, unikalnymi butikami, winiarniami, galeriami sztuki oraz restauracjami Mama i Pop, pokochasz zwiedzanie centrum miasta.

Solvang jest najbardziej znany z piekarni. Znane są z tego, że serwują autentyczne duńskie przysmaki jak aebleskivers i inne kuszące ciastka i są koniecznością. Zachowaj trochę miejsca w torbach i żołądku, ponieważ będziesz chciał odwiedzić jak najwięcej osób.

Aeblskiver Naleśniki duńskie

Spacerując po wiosce, szukaj duńskich ikon, takich jak fontanna Małej Syrenki, gigantyczny czerwony drewniak i wiatraki.

To miasto jest również rajem dla miłośników wina. Biorąc pod uwagę fakt, że jest blisko serca kalifornijskiego kraju winiarskiego, nie jest to zaskakujące. Z ponad tuzinem sal degustacyjnych do wyboru, na pewno znajdziesz wiele odmian wina, które lubisz.

Plaże znajdują się w pobliżu wzdłuż południowego wybrzeża hrabstwa Santa Barbara. Zdalne plaże znajdują się wzdłuż brzegu między plażą Gaviota State Beach i Goleta. Popularne plaże graniczą również z nabrzeżem Santa Barbara i Montecito.

Solvang to idealne miejsce na romantyczną ucieczkę, ale także dla rodzin i grup przyjaciół. Pomiędzy lokalnymi udogodnieniami a pobliskimi zajęciami na świeżym powietrzu znajdziesz wiele do zrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *